Oddly enough, the answers don't turn out quite exactly the same if I multiply by .029 vs dividing by .971. For the smaller quantities, the differing answers round to the same number but, for instance, if I went whole hog and bought 10 boxes, the difference is $1.05 extra by multiplying, but $1.09 by dividing. Have I lost my marbles?? What am I doing wrong, here?
(no subject)
Date: 2009-02-04 05:20 pm (UTC)